Niezależnie od tego, czy pragniesz wakacji, ale nie masz czasu na podróże, czy po prostu pragniesz opalenizny bez narażenia się na działanie szkodliwych promieni UV — samoopalacz jest absolutnym darem niebios. Jednak większość kobiet wie, że używanie samoopalacza do twarzy, może wiązać się z dość ryzykownymi próbami i błędami. Aby uchronić Cię przed nimi, przygotowaliśmy zestawienie polecanych musów, balsamów, mgiełek do twarzy — które sprawią, że Twoi znajomi będą się zastanawiać, skąd masz taką piękną opaleniznę. Nasz ranking pomoże Ci zdecydować, jaki wybrać najlepszy samoopalacz do twarzy. Problem, jaki kupić produkt przestanie istnieć.
Ranking Samoopalaczy do Twarzy 2022 / 2023 roku
Recenzje Najlepszych Samoopalaczy do Twarzy
1. Yonka Lait Auto-Bronzant Samoopalacz Do Twarzy I Ciała 150 Ml
Cena: od. 155 zł
Sprawdź najlepszą ofertę
Na pierwszym miejscu naszego rankingu jest Yon-Ka Lait Auto-Bronzant samoopalacz do twarzy i ciała 150ml. Jest to produkt, który nadaje się zarówno do skóry twarzy jak i całego ciała. Nadaje skórze złocisty połysk już po 3-4 godzinach od pierwszego zastosowania. Efekty są widoczne przez 3-4 dni bez ponownej aplikacji samoopalacza. Jest to możliwe dzięki zawartym w produkcie kwasie DHA z rodziny omega 3. W składzie tego samoopalacza znajduje się także masło shea, które regeneruje i odżywia skórę. Jego lekka konsystencja sprawia, że jest wygodny w aplikacji i równomiernie rozprowadza się po skórze. Bardzo szybko się wchłania i nie powoduje powstawania plam na odzieży. Opisywany kosmetyk można stosować przez cały rok, gdyż kolor uzyskanej opalenizny jest jednolity. Konsumentki chwalą go za to, że nie pozostawia smug nawet na skórze jasnej karnacji. To idealny samoopalacz do twarzy dla tych, którzy oczekują od swojego kosmetyku perfekcji. Jedyną wadą produktu jest jego dość wysoka cena. Produkt nie jest tani, ale wiele kobiet uważa, że jest warty wydanych na niego pieniędzy.
2. St. Tropez Samoopalająca Mgiełka Do Twarzy 80ML
Cena: od. 79 zł
Sprawdź najlepszą ofertę
Kolejnym produktem, który znalazł się w naszym rankingu jest ultralekka przezroczysta mgiełka samoopalające. Produkt zawiera 100% naturalne substancje, między innymi ekstrakt z kwiatów hibiskusa, który ma właściwości antyoksydacyjne. W składzie znajdziemy także wodę z zielonych mandarynek. Nadaje on kosmetykowi orzeźwiający i tropikalny zapach. Nakładając samoopalającą mgiełkę do twarzy firmy St. Tropez pod lub na makijaż, w dzień lub w nocy, możesz cieszyć się naturalnie wyglądającą, złotą opalenizną. Jego lekka formuła na bazie wody nie obciąża skóry, natychmiast ją nawilża i odżywia. Wiele osób podkreśla, że jego szczególnie istotną zaletą jest fakt, że produkt nie pozostawia smug i nie brudzi ubrań oraz że produktu nie trzeba spłukiwać. Płynna konsystencja ułatwia równomierne rozprowadzanie kosmetyku. Warto też podkreślić, że mgiełka ma formułę, która jest przyjazna dla wegan. Dobrym pomysłem jest to, abyś wybrała się do drogerii i przetestowała, czy na Twojej karnacji opisywany produkt również będzie najlepszy.
3. Fake Bake The Face AntiAging SelfTanning Lotion Przeciwzmarszczkowa samoopalająca emulsja do twarzy 60ml
Cena: od. 79 zł
Sprawdź najlepszą ofertę
Trzecią propozycją, jaka zdecydowanie zasługuje na uwagę jest przeciwzmarszczkowa samoopalająca emulsja do twarzy Fake Bake The Face Matrixyl 3000 60ml. To prawdziwa nowość i przełom na rynku kosmetycznym, gdyż formuła kosmetyku oparta jest na połączeniu składników opalających najwyższej jakości z peptydami Matrixyl-3000 od Sedermy. Ten kosmetyk cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami wśród konsumentów głównie ze względu na swoje dwufazowe działanie. Kosmetyk nie tylko poprawia koloryt skóry, ale jeszcze opóźnia proces jej starzenia oraz idealnie redukuje zmarszczki. Zapewnia witalność i młodzieńczy wygląd. Jego konsystencja sprawia, że jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry – tłustej, suchej, a także delikatnej i wrażliwej. Produkt nie zatyka porów, pozostawia skórę nawilżoną i gładką. Warto wspomnieć, że kosmetyk ten nie zawiera parabenów i zwalcza wolne rodniki. Zastosowany dzień po dniu zapewnia trwały efekt, dlatego poleca go wiele kobiet. To świetny produkt, który warto mieć pod ręką.
4. Tan Organic Olejek Do Twarzy Olejek Samoopalający 50Ml
Cena: od. 95 zł
Sprawdź najlepszą ofertę
Uzyskanie naturalnie wyglądającej opalenizny to nie jedyna funkcja, jaką może nam dać produkt tego typu. Dowodem na to jest Tan Organic Olejek do Twarzy Samoopalający 50ml, który nie tylko pozwala uzyskać efekt równomiernej, naturalnej i złotej opalenizny, ale jeszcze doskonale odżywia skórę, pozostawiając ją nawilżoną przez kilka dni. Składniki Tan Organic bazują tylko na organicznych i naturalnych produktach. Jako pierwsze i jedyne na świecie produkty samoopalające tej marki posiadają certyfikat EcoCert. Formuła opisywanego kosmetyku bazuje na unikalnej mieszance olejów naturalnych i żelu z aloesu. Ten olejek do twarzy jest ceniony przez wiele osób ze względu na fakt, że nie pozostawia nieprzyjemnego, sztucznego zapachu opalenizny. Dodatkowo nie pozostawia nieestetycznych smug na skórze oraz nie plami ubrań. Produkt polecany jest do każdego rodzaju skóry, także wrażliwej oraz dla kobiet w ciąży. Kosmetyk ma dobrą opinię wśród użytkowników mimo, że nie jest tani. Najlepiej sama przetestuj i ciesz się piękną, naturalną opalenizną!
5. Bielenda Magic Bronze Samoopalająca mgiełka 2w1 do twarzy i ciała 150ml
Cena: od. 16 zł
Sprawdź najlepszą ofertę
W rankingu najlepszych przyszła pora na samoopalacz to twarz, który jest zdecydowanie tani. Marka Bielenda istnieje na rynku od 1990 roku i stała się popularna, ceniona i polecana przez użytkowniczki. Produkty tej marki bez problemu znajdziemy w drogeriach czy sklepach sieciowych. Wymieniona w naszym rankingu Magic Bronze mgiełka samoopalająca 2w1 do twarzy i ciała 150 ml tej firmy błyskawicznie pozwala uzyskać efekt naturalnej opalenizny bez smug i miejscowych przebarwień. Efekty stosowania możemy otrzymać już po godzinie od pierwszej aplikacji. Systematyczne stosowanie przyciemnia odcień skóry, brązowi ją, a skóra zyska złocisty, zdrowy odcień. Kosmetyk wchłania się ekspresowo, a jego przyjazna formuła ułatwia równomierną aplikację. Unikalna formuła mgiełki łączy samoopalające właściwości z głębokim nawilżaniem kwasu hialuronowego, trehalozy, betainy i naturalnego ekstraktu z pomarańczy oraz brązującego wyciągu z łupin orzecha włoskiego. Wiele osób podkreśla, że ceni mgiełkę za jej piękny, egzotyczny zapach.
6. Eveline Cosmetics Luksusowa Mgiełka Samoopalająca Do Twarzy I Ciała 5 W 1 Brazilian Mist Face & Body 150 Ml
Cena: od. 12 zł
Sprawdź najlepszą ofertę
Ostatnim produktem w naszym rankingu najlepszych samoopalaczy do twarzy jest Eveline Cosmetics Luksusowa mgiełka do twarzy i ciała 5w1 Brazilian Mist Face & Body 150 ml. To produkt, który pozwala nam uzyskać efekt ładnej opalenizny – bez żadnych przebarwień czy smug już po pierwszej aplikacji. Nowoczesna technologia PureTan sprawia, że produkt szybko wnika w naskórek powodując, że skóra nabiera delikatnej, brazylijskiej opalenizny. Dobry samoopalacz do twarzy, jeśli będziesz go systematycznie używała, może delikatnie przyciemnić koloryt swojej skóry. Składniki polecanego produktu to głównie ekstrakty roślinne – olejek orzechowy, guarana i olejek z różowego pieprzu. Dzięki temu intensywnie nawilża, regeneruje i odżywia skórę twarzy oraz całego ciała oraz zmniejsza wszelkie przebarwienia i zmiany pigmentacyjne. Produkt bardzo szybko się wchłania i ma delikatną konsystencję. Dodatkowo ma piękny, egzotyczny zapach. Warto także podkreślić, że jest wyjątkowo tani. Te wszystkie cechy mgiełki powodują, że kosmetyk jest polecany przez konsumentki.
Poradnik zakupowy Samoopalaczy do Twarzy
Dobór odpowiedniego samoopalacza do twarzy
Wszystko zaczyna się od odpowiedniego samoopalacza. Zanim kupisz samoopalacz do twarzy, zastanów się nad swoim typem cery. Jeśli masz tłustą skórę lub masz skłonność do wyprysków, wybierz samoopalacz stworzony specjalnie do twarzy, ponieważ zostanie przetestowany klinicznie, aby nie blokować. Jeśli Twoja skóra nie jest wrażliwa lub skłonna do wyprysków, możesz użyć samoopalacza do ciała, ale wówczas zalecane jest rozcieńczenie go ulubionym balsamem lub kremem nawilżającym do twarzy. Ważne jest aby krem nie był na bazie oleju, ponieważ olejek będzie działał jak bariera i nie dopuścić do przedostania się samoopalacza do skóry. Musimy pamiętać, że twarz ma tendencję do tego, że jest ciemnienia niż reszta ciała. Dlatego właśnie produkty do twarzy są zawsze tworzone tak, aby były lżejsze w swojej formule.
Jak nakładać samoopalacz
Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale najlepszą porą na opalanie twarzy jest noc. W ten sposób produkt może osiąść na skórze i w spokoju rozprowadzać się równomiernie przez noc. Potraktuj to jako część swojej wieczornej pielęgnacji skóry. Przed użyciem samoopalacza zawsze najpierw usuń makijaż i oczyść twarz. Najlepiej użyj złuszczającego środka lub peelingu – zarówno fizyczny, jak i chemiczny będzie w porządku. Lekko nawilż okolice nozdrzy i inne suche miejsca za pomocą beztłuszczowego balsamu. Pomoże to zapobiec powstaniu późniejszym smugom. Pamiętaj, że samoopalacz to nie krem nawilżający, nakładaj go oszczędnie i powoli. Postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu, aby nałożyć opaleniznę, niezależnie od tego, czy jest to mgiełka, krople, czy inna formuła. W przypadku mgły zaleca trzymanie butelki około kilkunastu centymetrów od twarzy i spryskiwanie środka i boków twarzy. W przypadku kremowego produktu, nakładaj go tak samo, jak krem nawilżający, rozprowadzając rękoma równą warstwę wokół twarzy. Upewnij się, że pokryłaś samoopalaczem całą twarz, w tym, często zapomniane obszary, takie jak przód i tył szyi, linia włosów i uszy.
Przy nakładaniu samoopalacza nie wskazany jest pośpiech. Zarezerwuj sobie trochę więcej czasu i poczekaj, aż kosmetyk dokładnie się wchłonie. Pamiętaj też aby odczekać 20-30 minut po jego aplikacji, aby nie zakładać od razu ulubionych ubrań. Niestety brązowe plamy pozostawione na Twoich ubraniach są uporczywe i z pewnością będą wymagać porządnego prania.
Czy można używać tego samego samoopalacza zarówno do twarzy jak i reszty ciała?
Niektóre samoopalacze można stosować zarówno na twarz, jak i całe ciało, dlatego sprawdź etykietę produktu. Jednak większość samoopalaczy do ciała należy używać z rękawicą, aby wykończenie było wolne od plam i zacieków. A to może być zbyt szorstkie dla delikatnej skóry twarzy. Na przykład samoopalacze w piance nie powinny być używane w pobliżu oczu, ponieważ mogą zawierać alkohol, który je podrażni. Kosmetyki opalające przeznaczone do twarzy mają na celu subtelniejszą zmianę koloru i często wykazują dodatkowe korzyści pielęgnacyjne. Np. mają składniki przeciwstarzeniowe i przeciwutleniacze (zapobiegają uszkodzeniom komórek)i przeciwdziałają konkretnym problemom skórnym.
Czy w ciąży można używać samoopalacza?
Oczywiście, że tak, ale jak wszystko rozsądnie i z umiarem. Obecne na rynku firmy kosmetyczne mają wiele różnego rodzaju dobrych samoopalaczy do twarzy przeznaczonych także dla kobiet w ciąży. Należy zawsze pamiętać, że ogromne znaczenia ma skład danego kosmetyku; ważne, aby nie zawierał substancji niebezpiecznych czy środków zaburzających pracę hormonów. Głównym składnikiem samoopalaczy jest DHA, który w reakcji z naskórkiem zmienia kolor skóry na brązowy. Jego cząsteczki są na tyle małe, że nie przenikają przez skórę głęboko do krwioobiegu. Jednak proponujemy zachować ostrożność i korzystać z samoopalacza w rozsądnych ilościach. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości warto skonsultować temat z lekarzem.
Jak usunąć sztuczną opaleniznę, gdy się nie uda?
Niestety nakładanie samoopalacza to nie zawsze prosta sprawa. Być może znasz z nierównomierne zacieki i smugi na skórze. Zdarza się też, że kupiony przez nas idealny samoopalacz do twarzy zamiast pięknego złocisto – brązowego koloru jest marchewkowy czy ceglasty. Jak w takich sytuacjach szybko zmyć samoopalacz? Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów.
- Peeling – to najskuteczniejszy sposób usuwania niechcianego samoopalacza. Nałóż fizyczny (za pomocą drobinek peelingujących) lub chemiczny (za pomocą składników, takich jak kwasy owocowe) peeling na suchą skórę w miejscu, z którego chcesz usunąć opaleniznę. Nie szoruj jednak zbyt mocno, ponieważ nadmierne złuszczanie może powodować mikrourazy i uszkodzenia skóry.
- Tonik z alkoholem – Alkohol to wróg każdego niechcianego samoopalacza. Aby pozbyć się go, przetrzyj skórę wacikiem nasączonym tonikiem na bazie alkoholu lub spirytusem salicylowym. Musisz jednak mieć świadomość, że alkohol bardzo wysusza skórę.
- Zmywacz do sztucznej opalenizny – producenci kosmetyków szybko zauważyli, że konsumenci miewają problemy z samoopalaczem i stworzyli produkt zmywacz do sztucznej opalenizny.
- Cytryna – kwaśne owoce rozjaśniają kolor skóry. Sok z cytryny możesz wetrzeć w miejsca zacieków lub plam albo namoczyć w nim gazę i zrobić z niego okład, który nieco zmniejszy twój problem.
- Szare mydło – znane i polecane do wszystkiego od wielu pokoleń. Radzi sobie z nie tylko zabrudzeniami. Także usuwa plamy po samoopalaczu.
- Jogurt + cytryna – zestaw, który znajdziemy praktycznie w każdym domu. Jogurt wymieszany z cytryną należy nałożyć na skórę na 15 minut przed kąpielą lub prysznicem. Cytryna zadziała rozjaśniająco, a jogurt delikatnie ukoi podrażnioną skórę.