Strona główna » Twarz » Produkty do zębów » 8 Najlepszych Szczoteczek Sonicznych Do Zębów – Ranking 2022 / 2023

8 Najlepszych Szczoteczek Sonicznych Do Zębów – Ranking 2022 / 2023

Piękno zaczyna się na twarzy, najczęściej dobre wrażenie robimy szerokim uśmiechem. Nie jest wskazane uśmiechanie się półgębkiem, tylko szeroki, szczery uśmiech jest w cenie. Jak o niego najlepiej zadbać? Technologia wychodzi nam naprzeciw, tworząc coraz to nowe modele szczoteczek do zębów. Najnowsze modele szczoteczek to soniczne szczoteczki do zębów, są one jednym z rodzajów szczoteczek elektronicznych, ale dużo lepiej niż modele oscylacyjne, radzą sobie z dbaniem o nasze zęby. Przedstawiamy wam ranking najlepszych sonicznych szczoteczek do zębów w 2022 / 2023 roku!

Ranking Szczoteczek Sonicznych Do Zębów 2022 / 2023 roku

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 PHILIPS Sonicare ProtectiveClean 6100 HX6857/35 607 zł Sprawdź teraz
2 SEYSSO Carbon Basic Black 189 zł Sprawdź teraz
3 Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 142 zł Sprawdź teraz
4 Philips Sonicare Clean Care Plus HX3212/11 99 zł Sprawdź teraz
5 PHILIPS Sonicare DiamondClean 9000 HX9911/27 648 zł Sprawdź teraz
6 Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/35 424 zł Sprawdź teraz
7 Philips Sonicare Let’s Start HX6212/89 179 zł Sprawdź teraz
8 Xiaomi Oclean X LCD 164 zł Sprawdź teraz

Recenzje Najlepszych Szczoteczek Sonicznych Do Zębów

1. PHILIPS Sonicare ProtectiveClean 6100 HX6857/35

PHILIPS Sonicare ProtectiveClean 6100 HX6857/35
Cena: od. 607 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Pierwsze miejsce w naszym rankingu najlepszych sonicznych szczoteczek do zębów przypadło szczoteczce z wysokiej półki. Można by powiedzieć, że PHILIPS Sonicare ProtectiveClean 6100 to taki Mercedes wśród szczoteczek. Ta wyjątkowa i polecana soniczna szczoteczka do zębów potrafi wykonać aż 62 000 obrotów na minutę! Jej niesamowita skuteczność potwierdzona jest wieloma badaniami i opiniami zadowolonych klientów. Firma Philips słynie z bardzo dobrych sonicznych szczoteczek do zębów. Dzięki PHILIPS Sonicare ProtectiveClean 6100 nasze zęby będą wyglądały olśniewająco. W tym modelu mamy trzy programy pracy, technologię ostrzegającą nas przed zbyt mocnym naciskiem no i oczywiście timer, który stanie na straży wystarczająco długiego mycia zębów. PHILIPS Sonicare ProtectiveClean 6100 to zdecydowanie najlepsza soniczna szczoteczka do zębów! Jedynym jej minusem jest bardzo wysoka cena, przez którą, niektórzy z nas nie będą mogli sobie na nią pozwolić. Niestety w przypadku szczoteczek sonicznych najwyższa cena to najwyższa technologia i najwyższa jakość.

2. SEYSSO Carbon Basic Black

SEYSSO Carbon Basic Black
Cena: od. 189 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Jeśli szukasz dobrej sonicznej szczoteczki do zębów, która będzie wyjątkowo wytrzymała możesz wybrać SEYSSO Carbon Basic Black. Niesamowity akumulator litowo-jonowy pozwoli cieszyć się wszystkimi funkcjami szczoteczki aż przez sześć tygodni po jednym pełnym ładowaniu. To wyjątkowo długa praca, a nikt nie lubi, kiedy w połowie szczotkowania rozładowuje mu się bateria. Dzięki SEYSSO Carbon Basic Black możemy takie wypadki ograniczyć do minimum. Ta polecana soniczna szczoteczka do zębów korzysta z technologii sonicznej, pracuje w trzech trybach. Jednym z nich jest tryb masażu dziąseł. Dzięki takiemu stopniowaniu intensywności dobierzemy idealny program dla siebie. Jest to istotne szczególnie dla osób z wrażliwymi zębami. Elegancka i ponadczasowa czerń dotarła niedawno nawet do łazienki, tam, gdzie mamy produkty do zębów, pojawiło się jej jeszcze więcej. Czarne wybielające pasty oparte na aktywnym węglu, to już nie nowość. Dziś, w 2022 / 2023 roku, niemal każdy zna i ceni sobie zalety aktywnego węgla. Choć czerń w SEYSSO Carbon Basic Black nie zmienia jej właściwości, to na pewno wyróżnia ją na rynku.

3. Philips Sonicare EasyClean HX6511/50

Philips Sonicare EasyClean HX6511/50
Cena: od. 142 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Dobra i tania soniczna szczoteczka do zębów to bardzo trudny do odnalezienia produkt, zazwyczaj cena idzie w parze z jakością, a to z powodu ceny technologii, która jest użyta do produkcji szczoteczki. Druga w naszym rankingu szczoteczka od firmy Philips nie jest droga. Philips Sonicare EasyClean to stosunkowo tania soniczna szczoteczka do zębów, wybierana przez wiele osób do codziennej pielęgnacji zębów. Philips Sonicare EasyClean to prawdziwy bestseller na rynku sonicznych szczoteczek do zębów. Philips Sonicare EasyClean. Według setek opinii, które możemy znaleźć w internecie, Philips Sonicare EasyClean to bardzo prosta w obsłudze soniczna szczoteczka do zębów, dodatkową zaletą tej szczoteczki jest jej cicha praca. Philips Sonicare EasyClean ma tylko jeden tryb czyszczenia, ale jak potwierdzają użytkownicy, bardzo dokładnie czyści zęby, nawet te, które ciasno do siebie przylegają. Wbudowany w szczoteczkę timer sprawi, że szczotkujemy dokładnie wszystkie zęby, szczoteczka informuje nas, kiedy zacząć czyścić kolejną partię zębów. Dzięki temu wszystkie zęby są jednakowo zadbane.

4. Philips Sonicare Clean Care Plus HX3212/11

Philips Sonicare Clean Care Plus HX3212/11
Cena: od. 99 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Kolejna w naszym rankingu, szczoteczka od firmy Philips. Tym razem mamy do czynienia z tanią soniczną szczoteczką do zębów, jak dotąd ta szczoteczka jest najtańsza w rankingu, ale warta naszej uwagi. Szczoteczka Philips Sonicare Clean Care Plus ma rzesze zwolenników, którzy korzystają z niej od lat. Jeśli liczysz na dobrą jakość w najniższej cenie, możesz spokojnie możesz sięgnąć po Philips Sonicare Clean Care Plus. Nie zawiedziesz się. Jeden program mycia zębów to może niedużo, ale sprawdza się dla wielu osób, również tych z wrażliwymi zębami. Philips Sonicare Clean Care Plus ma wbudowany czujnik, który ostrzega nas gdy zbyt mocno przyciskamy szczoteczkę do zębów. Dzięki temu dbamy o nasze szkliwo i nie uszkadzamy go zbyt silnym szorowaniem. Podobnie jak inne soniczne szczoteczki do zębów również Philips Sonicare Clean Care Plus ma wbudowany timer, który powie nam kiedy zakończyć szczotkowanie. Może dwie minuty to nie dużo, ale zdziwicie się, jak długie potrafią się wydawać.

5. PHILIPS Sonicare DiamondClean 9000 HX9911/27

PHILIPS Sonicare DiamondClean 9000 HX9911/27
Cena: od. 648 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Firma Philips zdominowała nieco nasz ranking, ale nic na to nie poradzimy, jeśli chodzi o technologię soniczną nie mają sobie równych! Piąte miejsce na liście to PHILIPS Sonicare DiamondClean 9000, kolejna szczoteczka od Philips, która sporo kosztuje. Jeśli wysoka cena nie jest dla ciebie problemem, lub po prostu zdążyłeś już zawieść się na tańszych modelach, wypróbuj PHILIPS Sonicare DiamondClean 9000. Niesamowita technologia tej idealnej sonicznej szczoteczki do zębów sprawi, że mycie zębów stanie się wyzwaniem na miarę XXI wieku? Dlaczego? PHILIPS Sonicare DiamondClean 9000 doskonale wpisuje się w nasze czasy z powodu… aplikacji mobilnej! Tak, PHILIPS Sonicare DiamondClean 9000 łączy się z twoim smarphonem i pokazuje w aplikacji postępy z dbaniem o higienę jamy ustnej. Jak pokazuje popularność opasek fitnes i aplikacji mierzących kroki i inną aktywność fizyczną, lubimy mieć potwierdzenie odpowiedzialnego życia w apce. Producenci szczoteczki PHILIPS Sonicare DiamondClean 9000 zwrócili na to uwagę i dzięki niej możemy w aplikacji obserwować postępy w dbaniu o zęby i porównywać czas szczotkowania. Chyba domyślacie się, że pominięcie wieczornego szczotkowania będzie skutkować odpowiednim powiadomieniem na smarphonie. Idealne rozwiązanie dla zapominalskich.

6. Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/35

Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/35
Cena: od. 424 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Nie, oczy cię nie mylą. Na szóstym miejscu w rankingu najlepszych sonicznych szczoteczek do zębów mamy kolejny model od marki Philips. To tylko dowodzi, jak dobra jest to marka, jeśli chodzi o produkcję sonicznych szczoteczek do zębów. Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 ma wszystkie pożądane cechy idealnej sonicznej szczoteczki do zębów. Znajdziemy tu czujnik nacisku, który poinformuje nas jeśli zbyt mocno przyciśniemy włókna szczoteczki do zębów. Ten czujnik chroni nasze szkliwo. 62 000 obrotów na minutę pozwala dokładnie umyć wszystkie przestrzenie między zębowe, zęby i zadbać i ukrwienie dziąseł. Niezbędny w sonicznych szczoteczkach do zębów wbudowany zegar pomoże ci w utrzymaniu prawidłowego czasu czyszczenia zębów. Szczoteczka Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 ma dwa programy działania o zróżnicowanej intensywności, wybieramy ten, który odpowiada nam bardziej. Firma Philips zastosowała też tutaj innowacyjną technologię, która przypomni nam o wymianie końcówki w odpowiednim czasie. Wystarczy, że będziemy myli zęby, technologia zadba o resztę.

7. Philips Sonicare Let’s Start HX6212/89

Philips Sonicare Let's Start HX6212/89
Cena: od. 179 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Szukasz najlepszej sonicznej szczoteczki do zębów na początek? Marka Philips ma też coś dla ciebie. Jak sama nazwa wskazuje Philips Sonicare Let’s Start to idealna soniczna szczoteczka do zębów na początek przygody z najnowszą technologią. Kolejna w naszym rankingu szczoteczka z linii Sonicare zapewnia nam największą czystość dzięki 62 000 obrotów na minutę. Wyobraźmy sobie, ile czasu zajęłoby nam wykonanie aż tylu obrotów szczoteczką manualną! Niesamowita różnica w użytkowaniu będzie zauważona w bardzo krótkim czasie. Philips Sonicare Let’s Start usunie z twoich zębów powstały w ciągu dnia osad z kawy, herbaty i innych substancji. Jeśli jesteś palaczem, koniecznie powinieneś uzbroić się w Philips Sonicare Let’s Start. Biel twoich zębów powinna być twoim atutem. Wybierz Philips Sonicare Let’s Start, a przekonasz się, czym się różnią zadbane zęby od tych mytych tradycyjną szczoteczką. Masz dylemat i nie wiesz jaką soniczną szczoteczkę do zębów kupić? Wypróbuj Philips Sonicare Let’s Start, będziesz zadowolony, zwłaszcza jeśli do tej pory używałeś tylko szczoteczek manualnych.

8. Xiaomi Oclean X LCD

Xiaomi Oclean X LCD
Cena: od. 164 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Jeśli jesteście zaskoczeni obecnością produktu marki Xiaomi na stronie poświęconej urodzie i kosmetykom, to nic dziwnego. Xiaomi to stosunkowo nowa firma, która przebojem wbiła się na europejski i ogólnoświatowy rynek, przodując w technologii smarphonów, smartbandów i od niedawna też smart sonicznych szczoteczek do zębów. Oczywiście wybierając szczoteczkę Xiaomi Oclean X LCD możecie zainstalować sobie aplikację, która będzie wspierała twoje dbanie o zęby, znajdziesz w niej sporo porad na temat dbania o jamę ustną. Wraz z aplikacją możesz śledzić swoje postępy w myciu zębów. Xiaomi Oclean X LCD jest dość tanią soniczną szczoteczką do zębów, jak na swoje możliwości, to jest ona dostępna w całkiem niskiej cenie. Dużą zaletą Xiaomi Oclean X LCD jest akumulator, według zapowiedzi producenta, wytrzymuje na jednym ładowaniu przez cały miesiąc, a pełne ładowanie osiągamy w cztery godziny. Jeśli należysz do fanatyków najnowszych technologii to Xiaomi Oclean X LCD jest dla ciebie. Nie musisz zastanawiać się dłużej jaką soniczną szczoteczkę do zębów kupić. Atrakcyjna cena to też ważny aspekt!

Poradnik zakupowy Szczoteczek Sonicznych Do Zębów

Najlepsza soniczna szczoteczka do zębów. Jaka wybrać i jaką kupić?

Coraz częściej rezygnujemy z manualnych, tradycyjnych szczoteczek do zębów. Zamiast tego wybieramy te elektryczne i soniczne. Specjaliści potwierdzają! Szczoteczki soniczne są w stanie usunąć z jamy ustnej znacznie więcej naleciałości niż ich manualne odpowiedniki. Jest to bezpośredni powód tego, że mamy zapewnioną maksymalną higienę jamy ustnej. Opinie użytkowników na temat szczoteczek sonicznych są równie pozytywne co te pozyskane od ekspertów.

Jakie są główne zalety użytkowania sonicznej szczoteczki do zębów?

 • czyszczenie zębów przy użyciu fal dźwiękowych – szczotecznki sonicznej emitują fale dźwiękowe, które wspierają pracę włókien w czyszczeniu zębów, jest to najważniejsza zaleta dobrych sonicznych szczoteczek do zębów
 • ruch wymiatajacy – główka szczoteczki porusza się ruchem wymiatającym, oznacza to że jest bezpieczna dla szkliwa zębów i dla dziąseł, taki ruch nie powoduje ich recesji, wręcz wspiera ukrwienie i ujędrnia dziąsła
 • rozbijanie łańcuchów bakteryjnych – dzięki falom dźwiękowym rozbite zostają łańcuchy bakteryjne, które odpowiedzialne są za powstawanie kamienia nazębnego oraz próchnicy
 • wykorzystanie pasty do zębów – soniczna szczoteczka do zębów w połączeniu z dobrą pastą to najlepszy duet dla twoich zębów i dziąseł. Już niewielka ilość pasty i dwie minuty używania dobrej sonicznej szczoteczki do zębów sprawi, że twoje zęby otrzymają pielęgnację, jakiej nigdy nie mogłyby dostać od tradycyjnej szczoteczki.
 • mikrobąbelki – przyspieszają proces odrywania się płytki nazębnej, usuwają bakterie i osady, szczególnie w trudno dostępnych miejscach, takich jak przestrzenie międzyzębowe czy wewnętrzna powierzchnia zębów. Im więcej ruchów szczoteczka soniczna wykonuje, tym lepsze efekty czyszczenia możemy uzyskać, zwłaszcza jeśli chodzi o usuwanie przebarwień czy dokładniejsze mycie zębów u osób noszących aparat ortodontyczny.

Jak dbać o soniczną szczoteczkę do zębów, by służyła nam przez długie lata?

Oczywiście higiena szczoteczki do zębów to podstawa, ważne jest też jej regularne wymienianie. W przypadku sonicznej szczoteczki do zębów wymieniamy nie całe urządzenia, ale tylko końcówkę. Powinniśmy robić to co trzy miesiące. Każdorazowo, po umyciu zębów, powinniśmy zająć się dokładnym wypłukaniem główki szczoteczki z pozostałości pasty i odłożyć ją w suche miejsce.

Wybór odpowiedniej pasty, która będzie dobrze współpracować z technologią soniczną

Wybór pasty, która nada się do używania ze szczoteczką soniczną to nic trudnego, wybierajmy takie bez zawartości SLS oraz o niskim współczynniku RDA. Trzeb też pamiętać, by wybierać pastę o większej gęstości, dzięki temu jej potencjał zostanie wykorzystany przez soniczną szczoteczkę do zębów w 100%.

Wybór najlepszej sonicznej szczoteczki do zębów to spore wyzwanie, zwłaszcza jeśli borykamy się z jakimikolwiek problemami stomatologicznymi. Na rynku mamy obecnie dostępnych całe mnóstwo różnego rodzaju sonicznych szczoteczek do zębów, które wyposażone są w różne funkcje czyszczące, tryby pracy, dodatki i udogodnienia. Należy pamiętać, że nie ma uniwersalnego, idealnego produktu dla wszystkich. Każdy z nas może szukać czegoś innego. Przed dokonaniem wyboru szczoteczki sonicznej powinniśmy przeanalizować stan własnej jamy ustnej, zastanowić się, czego tak naprawdę oczekujemy i jakie efekty poprzez szczotkowanie zamierzamy osiągnąć. Pomocne w wyborze właściwego produktu dla siebie może okazać się również zasięgnięcie porady naszego stomatologa. Profesjonalna opinia zawsze będzie przydatna i co najważniejsze, taka opinia, będzie sformułowana specjalnie dla nas i naszych potrzeb. Warto też sprawdzić opinie na temat najlepszych szczoteczek sonicznych do zębów w internecie. Być może powyższy ranking będzie pomocny.

Najnowsza technologia rozbija się na rynku w każdej dziedzinie. Nawet mycie zębów może być dziś kontrolowane z poziomu aplikacji na smartphonie. Jeśli szukasz doskonałej higieny jamy ustnej, zapewne zastanawiasz się nad tym, jaką soniczną szczoteczkę do zębów wybrać. W naszym rankingu znajdziesz osiem propozycji, dzięki niemu masz już rozeznanie w rynku i wiesz czym się kierować. Mamy nadzieję, że pomogliśmy ci w podjęciu decyzji o zakupie idealnej sonicznej szczoteczki do zębów. Zadbaj o swoje zęby nowocześnie i z klasą. Najnowsze technologie tylko czekają na to, by skontrolować twoje uzębienie i zadbać o jego stan!

Ocena rankingu

2 komentarze do “8 Najlepszych Szczoteczek Sonicznych Do Zębów – Ranking 2022 / 2023”

 1. Szkoda, że nie ma żadnego modelu poniżej 100 zł… To demotywuje do kupna do szczoteczki, bo od razu jest myśl, że kwota będzie kosmiczna. Moją szczoteczkę kupiłem od haxe, fajna cena, a design i technologia podobna do philipsa. Dla mnie Philips przereklamowany, żona dwie szczoteczki już reklamowała po 2 i 3 miesiącach.

  Odpowiedz
  • Dziękuje za komentarz. Przy najbliższej aktualizacji rankingu weźmiemy pod uwagę również te tańsze modele 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz