Strona główna » Makijaż » Oczy » 5 Najlepszych Sztucznych Rzęs – Ranking 2022 / 2023

5 Najlepszych Sztucznych Rzęs – Ranking 2022 / 2023

Sztuczne rzęsy to znakomity dodatek dla każdej kobiety, która w jeszcze większy sposób chce podkreślić urok swoich oczu. To świetna opcja w przypadku wyjścia na uroczystą kolację, czy inną bardzo ważną imprezę. Poniższy ranking przedstawia producentów, którzy wypuścili na rynek najlepsze z nich, jakie koniecznie warto wybrać. Każda kobieta, która wybierze sztuczne rzęsy którejś z tych firm, dostanie produkt, który będzie zachwycał każdego dnia i sprawi, że jej oczy będą emanować jeszcze mocniejszym pięknem.

Ranking Sztucznych Rzęs 2022 / 2023 roku

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 lash me up! Naturalne rzęsy na pasku Kiss Me 109 zł Sprawdź teraz
2 Lash Me Up! False Eyelashes sztuczne rzęsy na pasku Better Than Sex 99 zł Sprawdź teraz
3 Ardell Magnetic Lash rzęsy magnetyczne Wispies 36 zł Sprawdź teraz
4 Ardell Fashion Lashes Sztuczne Rzęsy Pełne Black 105 1ml 9 zł Sprawdź teraz
5 Inter Vion rzęsy magnetyczne Natural Impression 1 para 20 zł Sprawdź teraz

Recenzje Najlepszych Sztucznych Rzęs

1. lash me up! Naturalne rzęsy na pasku Kiss Me

lash me up! Naturalne rzęsy na pasku Kiss Me
Cena: od. 109 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Lash Me Up! Naturalne rzęsy na pasku Kiss Me to jeden z liderów rankingu pod kątem najtrwalszych sztucznych rzęs. Charakteryzują się tym, że mają postrzępione końce. W oczy rzuca się od razu fakt, że z przodu są krótsze, a na końcach sporo dłuższe, co w końcowym efekcie ma dawać efekt tak zwanego kociego oka. Są one niezwykle lekkie i wygodne, co daje każdej właścicielce poczucie większego komfortu. Samo aplikowanie ich jest niezwykle proste i wygodne co zdecydowanie wpływa na wszystkie pozytywne opinie, jakie ten produkt zbiera. Bardzo ważne jest to, że w żaden sposób sztuczne rzęsy tej marki nie wpływają negatywnie na stan oczu i naturalnych rzęs. Na uwagę zasługuje także fakt, że są to produkty tanie, a co ważniejsze są one wielokrotnego użytku i mogą być aplikowane ponad 20 razy. To wszystko jasno pokazuje, że to artykuł, jaki zdecydowanie warto kupić, gdyż nie bez przyczyny zajmuje on tak wysokie miejsce w kwestii najlepszych produktów tego typu.

2. Lash Me Up! False Eyelashes sztuczne rzęsy na pasku Better Than Sex

Lash Me Up! False Eyelashes sztuczne rzęsy na pasku Better Than Sex
Cena: od. 99 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Następne miejsce w rankingu zajmuje kolejny produkt marki Lash Me Up, jaki również warto wybrać. Tym razem owa firma wypuściła na rynek trwałe rzęsy, które charakteryzują się tym, że wykonane są z naturalnego włosia norek, które nie zawierają w sobie ani krzty barwników. To artykuły lekkie i wygodne, co tylko nadaje im większego uroku. Dbają o to, by oczy odpowiednio się unosiły, co będzie czynić spojrzenie jeszcze głębszym i o wiele bardziej zmysłowym. W tym wypadku to również opcja wielokrotnego użytku dlatego każda klientka może liczyć na to, że będzie mogła ich używać nawet do 25 razy. Samo ich aplikowanie także jest banalnie proste, dlatego jest to opcja tak często polecana przez zadowolone kobiety. Idealna opcja na prezent? Jak najbardziej! Dzięki swojemu eleganckiemu opakowaniu znakomicie nadaje się do wręczenia swoim najbliższym i pewne jest, że będą takim podarkiem wręcz zachwyceni. To prawdziwy must have dla każdej kobiety.

3. Ardell Magnetic Lash rzęsy magnetyczne Wispies

Ardell Magnetic Lash rzęsy magnetyczne Wispies
Cena: od. 36 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Marka Ardell stworzyła trwały produkt, który zdobywa w kwestii sztucznych rzęs coraz większą popularność. Charakteryzują się tym, że aplikuje się je w niezwykle proste w sposób i w żadnym stopniu nie są one szkodliwe dla oczu. To najlepsza opcja dla każdej kobiety, która uczulona jest na klej, a także dla takiej, której posiadane naturalne rzęsy są niezwykle wrażliwe. Naturalnie zakrzywiony pasek znakomicie dopasowuje się do kształtu powieki, a same rzęsy dbają o to, by spojrzenie były dzięki nim perfekcyjnie podkreślone. Zastosowanie maksymalnie naturalnego ludzkiego włosia, które jest odpowiednio wysterylizowane, sprawia, że oko, mimo tego, że jest bardzo mocno podkreślone, wygląda przy tym bardzo naturalnie. W tym przypadku również można je używać wielokrotnie. Czy to produkt, jaki warto kupić? Wszystkie pozytywnie opinie wystawione przez zadowolone klientki jasno mówi, że bezapelacyjnie tak. Fakt, że to produkt niezwykle tani, jeszcze bardziej to utwierdza.

4. Ardell Fashion Lashes Sztuczne Rzęsy Pełne Black 105 1ml

Ardell Fashion Lashes Sztuczne Rzęsy Pełne Black 105 1ml
Cena: od. 9 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Kolejną pozycję na liście rankingowej zajmuje Ardell Fashion Lashes Sztuczne Rzęsy Pełne Black 105 1ml. To produkt, który charakteryzuje się tym, że wykonany został z naturalnych włosów sterylnych, co czyni je jednymi z najtrwalszych. Klientki chwalą ich niesamowitą gęstość i świetne podkręcenie. Osadzone zostały na pasku Invisband, dzięki któremu niezwykle efektowny makijaż oka to codzienność. Te czarne rzęsy szczególnie polecane są dla właścicielek małych, dużych, głęboko osadzonych i migdałowych oczu. Swoje pozytywne opinie zawdzięczają również temu, że są produktami wielokrotnego użytku. Posiadając produkt tej marki w parę chwil, dostaje się możliwości czarowania innych swoim wyrazistym, piorunującym spojrzeniem, jakie te rzęsy zapewniają. To następny z produktów, jaki zdecydowanie warto kupić, gdyż swoją funkcjonalnością dają same pozytywne efekty i żadna z przyszłych właścicielek na pewno nie będzie miała powodu do żadnego narzekania na wyżej opisany artykuł.

5. Inter Vion rzęsy magnetyczne Natural Impression 1 para

Inter Vion rzęsy magnetyczne Natural Impression 1 para
Cena: od. 20 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ostatnim produktem, który należy do najtrwalszych i bez wątpienia jest takim, jaki warto wybrać jest dzieło firmy Inter Vion. To doskonałe uzupełnienie każdego makijażu. Te magnetyczne rzęsy na pasku pozwalają na zaaplikowanie ich bez użycia kleju, co dla wielu kobiet jest niezwykle wygodne, ale co najważniejsze pozwala to uniknąć licznych dolegliwości zdrowotnych, jakich można nabawić się przy użyciu owego kleju. Szczególnie polecane są alergikom, dla których to często jedyna opcja, gdy decydują się na zakup takich sztucznych rzęs, a także osobom, które posiadają bardzo wrażliwe oczy. Uroku dodaje im fakt, iż są niezwykle proste w aplikacji, jak i również późniejszym ściągnięciu. Dodatkowym atutem jest ich niska cena, gdyż właśnie fakt, że są tanie, jest w wielu sytuacjach głównym wyznacznikiem sięgania po nie przez duże grono klientek. Szukając jednocześnie prostoty i oczekiwanej funkcjonalności zdecydowanie warto postawić właśnie na ten produkt.

Poradnik zakupowy Sztucznych Rzęs

Zanim podejmie się decyzje, by zaopatrzyć się w sztuczne rzęsy, to warto zapoznać się z aspektami, które są z nimi szczególnie związane i dokładnie przybliżają najważniejsze rzeczy, jakie powinno się o nich wiedzieć. Taka wiedza może mieć niebagatelne znaczenie przy końcowym zakupie owego artykułu.

Czym są sztuczne rzęsy

Na dobry początek trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czym w ogóle takie sztuczne rzęsy są. To nic innego jak kępki o różnej grubości, które przymocowane są na przeźroczystym pasku. Wykonywane są z różnorakich materiałów, ale te najbardziej popularne tworzone są z ludzkiego włosia i jedwabiu.

Wyróżnione rodzaje sztucznych rzęs

Gdy znana jest już ogólna definicja powyższego produktu, to warto w tym momencie zwrócić uwagę na wyróżnione rodzaje takich sztucznych rzęs.

Poza standardowymi rzęsami na pasku wyróżnia się również rzęsy magnetyczne oraz sztuczne rzęsy kępki. W tym drugim wypadku dzieli się je na węzełkowe i bezwęzełkowe.

W przypadku rzęs magnetycznych sprawa przyklejenia jest niezwykle prosta, gdyż charakteryzują się one tym, że nie potrzeba do nich kleju, a mocowane są one za pomocą dwóch pasków magnetycznych.

Inaczej ma się to w sytuacji, gdy są to rzęsy węzełkowe. W tym wypadku głównym podstawowym czynnikiem jest szeroki paseczek. To idealna opcja w sytuacji, gdy planuje się wyjście na większą uroczystość i tworzy się w tym przypadku mocny wieczorny makijaż.

Dla fanek naturalnego efektu idealne będą rzęsy bezwęzełkowe. Charakteryzują się tym, że mają małą kuleczkę, która znajduje się na końcu i pozwala w znaczący sposób uzyskać upragniony rezultat końcowy.

Wybór sztucznych rzęs

W przypadku wyboru tych najlepszych sztucznych rzęs trzeba zwrócić uwagę na pewne kwestie nieocenione przy takiej decyzji. Jednym z najważniejszych aspektów w takim temacie jest dobór rzęs pod kątem kształtu oczu.

 • W przypadku oczu, gdzie dolna powieka jest opadająca, idealne będą takie, które posiadają krótszy pasek, a jednocześnie będą najdłuższe w zewnętrznych krawędziach.
 • Gdy oczy są z opadającą powieką górną, to w takim wypadku idealne będą trwałe produkty z krótszymi końcówkami, ale za to najdłuższe w środkowym punkcie paska, praktycznie tuż nad samą tęczówką.
 • Kiedy oczy są głęboko osadzone, to doskonałą opcją będą rzęsy zarówno gęste, jak i długie. Warto tu również zadbać o to, by były one bardziej podkręcone, co da zdecydowanie jeszcze bardziej powalający efekt.
 • W sytuacji oczu okrągłych i wypukłych koniecznie powinno się postawić na sztuczne rzęsy szczególnie mocno podkręcone, gdyż zadbają one o odpowiednie podniesienie oraz poprawienie krzywizny górnej powieki.
 • Na oczy migdałowe najlepsze będą produkty naturalne o niezwykle dużej objętości. W tej kwestii idealnie nadają się rzęsy w kępkach. Pomagają one osiągnąć tak zwany efekt kocich oczu, czyli w tym wypadku wydłużające się w kierunku kącików zewnętrznych, a przy tym krótsze w wewnętrznych.
 • Oczy blisko osadzone są idealnym przykładem, gdzie najlepiej sprawdzą się kępki rzęs. Bardzo ważne jest, aby były one odpowiednio wydłużone, a kąciki zewnętrzne uniesione.

Proces przyklejenia sztucznych rzęs

Kiedy już jasne jest, jakie rodzaje rzęs można wyróżnić i nabędzie się odpowiednie dla siebie, to trzeba poznać proces, odpowiedniego przyklejenia takich sztucznych rzęs.

 • Przede wszystkim na dobry początek trzeba do tego procesu odpowiednio przygotować oczy. Najlepszym i najczęściej polecanym sposobem jest wytuszowanie rzęs.
 • Kolejnym krokiem jest dokładne odklejenie rzęs z opakowania. To bardzo istotna kwestia, gdyż zbyt agresywne pociągnięcia mogą te sztuczne produkty w dużym stopniu zniekształcić, a co za tym idzie efekt końcowy będzie bardzo mizerny i zupełnie niezadowalający. Dlatego najlepszym sposobem jest delikatne użycie do tego pęsety lub palca.
 • Następnie trzeba idealnie dopasować rzęsy do oka. Najlepszym sposobem w takiej sytuacji jest wzięcie jednej z nich i przyłożenie do oka w celu sprawdzenia jak się prezentuje. Gdy okaże się, że jest ona za długa, to należy w tym wypadku uciąć ją delikatnie od wewnętrznej strony kącika oka. Zdecydowanie trzeba do tego użyć małych nożyczek, które są wygodniejsze, a w tym wypadku dokładniejsze. Bardzo ważne jest, by aplikować takie rzęsy w odpowiedniej odległości od wewnętrznego kącika oka. Dzięki temu w nawet najmniejszym stopniu nie pojawi się uczucie dyskomfortu.
 • Kolejnym etapem jest już sam proces klejenia. Istotne jest, by nie przesadzić z nadmiarem kleju i nabrać jedynie minimalną część. Wiele osób uważa, że większa ilość kleju sprawa, że są one stabilniejsze i mocniej się trzymają, ale prawda w tym wypadku jest zupełnie inna. To właśnie mniejsza ilość sprawia, że będą o wiele mocniejsze i co najważniejsze bardziej estetyczne pod kątem wyglądu.
 • Gdy rzęsy będą już gotowe do procesu przyklejenia, to w takim wypadku trzeba złapać je pęsetą na środku i odczekać około minuty, gdyż klej w tym czasie musi lekko zaschnąć i stać się lepki. Kluczową rolę odgrywa tutaj cierpliwość, gdyż zbyt szybkie działanie może sprawić, że cały proces trzeba będzie zaczynać od samego początku. Gdy upłynie określony czas oczekiwania, to wtedy należy przyłożyć je do swoich rzęs, pamiętając przy tym, by trzymać je za ich środek. Gdy już się je przyłoży, to wtedy należy odpowiednio zając się zarówno kącikiem zewnętrznym jak i wewnętrznym.
 • Ostatnim etapem tego procesu jest odpowiednie scalenie ich z rzęsami posiadanymi. Najlepszym sposobem na to jest użycie pęsety, którą delikatnie należy te sztuczne rzęsy docisnąć, by idealnie wkomponowały się w całości. Jeśli jest obawa, że zwykła pęseta się do tego nie nada, to warto zaopatrzyć się w specjalistyczną, która stworzona została właśnie do takich sytuacji. Pozwoli ona na większą pewność ze całość przebiegnie bezproblemowo i już po chwili będzie można cieszyć się z upragnionego efektu.

Proces usunięcia sztucznych rzęs

Znając odpowiednią procedurę przyklejenia takich sztucznych rzęs, jednocześnie trzeba również wiedzieć, co zrobić, by takie produkty następnie odkleić, nie nadwerężając przy tym swoich naturalnych.

Idealnym sposobem będzie tak samo jak w procesie przyklejenia użycie pęsety. Można również w tym wypadku używać paznokci.

W kwestii samego procesu usuwania bardzo ważne jest, by delikatnie naderwać zewnętrzny kącik rzęsy i nie zahaczyć wtedy o te naturalne. Mając pewność, że złapało się tylko sztuczne można je powolnym ruchem odkleić aż do samego końca. To proces bezbolesny, ale jeśli takowy ból się pojawi, to w dużej mierze będzie oznaczać, że została użyta zbyt duża ilość kleju.

Dbanie o sztuczne rzęsy

Stosując odpowiednią pielęgnację tego produktu, można zapewnić tym samym o wiele częstsze korzystanie z nich. To również bardzo istotne w kwestii zdrowotnej, gdyż w bardzo dużej mierze ograniczy to występowanie infekcji i licznych podrażnień.

Sam proces czyszczenia jest niezwykle prosty. Wystarczy złapać jeden pasek z rzęsami między dwa palce, jednocześnie łapiąc przy tym z drugiej strony pęseta za klej i krok po kroku go odrywać. Gdy celem jest usunięcie cienia, jaki osypał się przez ten czas z powiek, to warto zastosować patyczek higieniczny, który nasączony jest płynem micelarnym. To sprawi, że resztki cienia znikną na dobre w bardzo krótkim czasie.

Minusy posiadania sztucznych rzęs

Dla wielu kobiet posiadanie sztucznych rzęs to doskonały dodatek, który dla dużej części z nich jest podkreśleniem piękna ich oczu. Ale trzeba jednak wiedzieć, że w tym przypadku są również duże minusy. I są to wady dosyć poważne, dlatego przed aplikowaniem ich sobie trzeba koniecznie się z nimi zapoznać.

Jednym z najpoważniejszych minusów posiadania takich sztucznych rzęs są pojawiające się infekcje bakteryjne. Bakterie gromadzące się zarówno pod klejem, jak i na tych produktach bardzo często prowadzą do poważnych infekcji oka. Osoby stosujące bardzo często narzekają również na liczne swędzenia, obrzęki powiek, a także przekrwienia gałek ocznych. W wielu przypadkach kończyło się to nawet wizytami w szpitalu.

Również alergicy muszą szczególnie uważać, decydując się na używanie takich sztucznych rzęs. Nie od dziś wiadomo, że skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna, i może różnie reagować, gdy ma styczność z licznymi chemikaliami, które są elementami w klejach, czy także w materiałach, z jakich takie rzęsy powstały. Alergicy powinni przede wszystkim unikać klejów, które tworzone są na bazie cyjanoakrylanu, gdyż bardzo często powoduje on alergiczny nieżyt nosa, a w najgorszym wypadku nawet prowadzi do astmy.

Użycie tych sztucznych produktów może również sprawić, że uszkodzone zostaną naturalne posiadane rzęsy. Duży wpływ na to ma rodzaj używanego kleju, jak i również sposób odklejania. W przypadku zbyt agresywnego odrywania ich istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że razem z nimi zostaną wyrwane te naturalne, co dla wielu kobiet jest w takiej sytuacji ogromnym koszmarem.

Innymi dolegliwościami, jakie można zaobserwować po zaaplikowaniu tego produktu, są suchość skóry, wydzielina ropna, znaczna nadwrażliwość oka na światło, oraz ogólny częsty ból oczu.

To wszystko dosadnie pokazuje, że jest wiele aspektów, które trzeba dokładnie poznać, gdy decyduje się na używanie takich sztucznych rzęs. Ale gdy decyzja jest pozytywna, to powyższe wytyczne znacząco pomogą w wyborze tych najlepszych z nich, a także co najważniejsze sprawią, że każda decydująca się na nie kobieta dostanie dodatkową dozę piękna, którą będzie śmiało emanować każdego dnia, gdy tylko będzie z takich rzęs korzystać.

Ocena rankingu

Dodaj komentarz