Strona główna » Mężczyźni » Wąsy i broda » 5 Najlepszych Wosków do Brody – Ranking 2021

5 Najlepszych Wosków do Brody – Ranking 2021

Wosk do brody to dla każdego pasjonata takiego zarostu na swojej twarzy produkt obowiązkowy. Zapewnia on jej odpowiednią trwałość oraz piękny wygląd niezależnie od pory dnia czy nocy. Poniższy ranking ukazuje wszystkich producentów, którzy wypuścili na rynek produkty najlepsze w swoim fachu, zapewniające każdemu, kto się tylko na nie zdecyduje wszystko to, co najlepsze. To kosmetyki, obok których nie może przejść obojętnie żaden mężczyzna posiadający mniejszą lub większą brodę i chce produktu najwyższej klasy.

Ranking Wosków do Brody 2021 roku

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Mr Bear Family Woodland wosk do brody 30ml 28 zł Sprawdź teraz
2 Mr. Bear Family Wosk Do Wąsów I Brody 30G 27 zł Sprawdź teraz
3 Renee Blanche H-Zone Wosk do brody i wąsów 50ml 23 zł Sprawdź teraz
4 Bluebeards Revenge Wosk Do Wąsów 20Ml 23 zł Sprawdź teraz
5 THE BRIGHTON BEARD Jevington Jigg’s Extra Firm Wosk do Brody i Wąsów Mandarynka Cedr Jałowiec 30g 48 zł Sprawdź teraz
6 Captain Fawcett Maharajah wosk do wąsów 15ml 48 zł Sprawdź teraz
7 Proraso Wosk Do Wąsów Moustache Wax Wood & Spice 15 Ml 29 zł Sprawdź teraz
8 Truefitt Hill Wosk Do Wąsów Gentelmans Moustache Wax 15Ml 87 zł Sprawdź teraz

Recenzje Najlepszych Wosków do Brody

1. Mr Bear Family Woodland wosk do brody 30ml

Mr Bear Family Woodland wosk do brody 30ml
Cena: od. 28 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Mr Bear Family Woodland wosk do brody 30ml to pierwszy polecany kosmetyk na liście rankingowej na najlepsze woski do brody i jednocześnie jeden z najtrwalszych produktów tego typu artykułów. Charakteryzuje się on w tym, że posiada w swoim składzie sto procent naturalnych składników, co tylko pokazuje, czemu jest produktem, jaki bezsprzecznie warto wybrać. Wyróżnia go również fakt, że w przeciwieństwie do wielu innych kosmetyków tego typu, posiada on niezwykle lekką i przyjemną konsystencję. Pozwala to na o wiele prostsze wybieranie go ze słoiczka, ale co najważniejsze o wiele szybciej się dzięki temu rozgrzewa, a co za tym idzie, oczekiwanie na aplikowanie go jest o wiele mniejsze. Posiada on również niezwykle przyjemny dla nozdrzy zapach drzewny. Jak można zauważyć, nie bez powodu znalazł on swoje miejsce w tym zestawieniu kosmetyków, gdyż zbiera on same pozytywne opinie i dla wielu osób jest produktem, bez którego nie mogą się obejść, odkąd po raz pierwszy go zastosowali.

2. Mr. Bear Family Wosk Do Wąsów I Brody 30G

Mr. Bear Family Wosk Do Wąsów I Brody 30G
Cena: od. 27 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Mr. Bear Family Wosk Do Wąsów I Brody 30G to kolejny produkt zdobywający coraz większą popularność, czyniąc go jednocześnie takim, jaki bezsprzecznie warto kupić. Posiada w sobie masę niezwykle wartościowych składników, które w stu procentach w perfekcyjny sposób zapewniają każdej brodzie wszystko to, co jest dla niej najlepsze. Doskonale dbają o to wosk pszczeli oraz witaminę E. Ale to masło shea odgrywa w tym wszystkim rolę szczególną. To kolejny z tych produktów, które posiadają niezwykle lekką konsystencję, a co za tym jednocześnie idzie, o wiele szybciej się rozgrzewają. Na uwagę zasługuje również fakt, że posiada niezwykle przyjazny, ale jednocześnie bardzo przyciągający cytrusowy zapach, który sprawia, że chce się używać tego produktu jeszcze częściej. Te wszystkie składniki zapewniają każdej brodzie odpowiednie wygładzanie i modelowanie, co bez wątpienia jest głównym celem każdego jej właściciela, gdy decyduje się na zakup tego typu kosmetyku.

3. Renee Blanche H-Zone Wosk do brody i wąsów 50ml

Renee Blanche H-Zone Wosk do brody i wąsów 50ml
Cena: od. 23 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Renee Blanche H-Zone Wosk do brody i wąsów 50ml to obecnie absolutne top w kwestii najlepszych wosków do brodu. Bezapelacyjnie jest kosmetykiem, jaki warto wybrać i obok jakiego po prostu nie można przejść obojętnie. Charakteryzuję się tym, że w perfekcyjny sposób wykorzystuje właściwości olejków eterycznych, co w połączeniu z zawartymi w nim niezwykle odżywczymi składnikami dają każdemu włóknu brody i całej skórze twarzy wszystko to, co dla nich jest najlepsze. Posiadane właściwości sensoryczne przenikają wręcz brodę nutami mięty, drewna, goździków, czy też paczuli. Na uwagę zasługuje również formuła, która wzbogacona jest o bardzo dużą liczbę składników aktywnych. To kosmetyk, który zapewnia uczucie świeżości na bardzo długi okres czasu. To wszystko dobitnie pokazuje, że wszystkie pozytywne opinie na jego temat, ani trochę nie były przesadzone i bez wątpienia jest to produkt, jaki bezsprzecznie można polecić każdemu właścicielowi brody.

4. Bluebeards Revenge Wosk Do Wąsów 20Ml

Bluebeards Revenge Wosk Do Wąsów 20Ml
Cena: od. 23 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Bluebeards Revenge Wosk Do Wąsów 20Ml jest dobrym kosmetykiem, który przebojem wdarł się do rankingu najlepszych produktów tego typu dla każdego mężczyzny. Z każdym dniem rośnie grono mężczyzn zadowolonych ze stosowanie owego produktu i bez cienia wątpliwości polecają go kolejnym. To produkt, który posiada wosk pszczeli, który odpowiada praktycznie z całości za jego perfekcyjne działanie niezależnie od pory dnia, czy nocy. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że posiada niezwykle przyciągający, prawdziwy męski zapach, który może wręcz powalić na kolana. Odpowiednio rozgrzany i zaaplikowany brodzie nadaje jej niesamowitego efektu, a co ważniejsze przy tym niezwykle trwałego na bardzo długi okres czasu. To jeden z najtrwalszych produktów, a jednocześnie przy tym niezwykle tani, co także ma swoje duże znaczenie, gdyż to także przyciąga klientów poszukujących idealnego kosmetyku do brody dla siebie, a mając artykuł tej marki, mogą śmiało powiedzieć, że nie mogli trafić lepiej.

5. THE BRIGHTON BEARD Jevington Jigg’s Extra Firm Wosk do Brody i Wąsów Mandarynka Cedr Jałowiec 30g

THE BRIGHTON BEARD Jevington Jigg's Extra Firm Wosk do Brody i Wąsów Mandarynka Cedr Jałowiec 30g
Cena: od. 48 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

THE BRIGHTON BEARD Jevington Jigg’s Extra Firm Wosk do Brody i Wąsów Mandarynka Cedr Jałowiec 30g to bardzo dobry wosk, jaki bezsprzecznie warto kupić, gdyż jego funkcjonalność jest po prostu niesamowita. Kosmetyk ten posiada niezwykle przyjemny zapach drzewno- ziołowy z delikatną dozą pomarańczowego olejku eterycznego. Głównym składnikiem jest w tym wypadku wosk pszczeli, ale również inne elementy są tu również bardzo istotne. Niewątpliwie takim ważnym elementem jest olej jojoba, który dba w tym przypadku o odpowiednie nawilżenia, jak i również o ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Pomaga on również w odpowiednim regulowaniu pracy sebum, a także w walce z łupieżem. Warto także zwrócić uwagę na masło shea, którego główną rolą jest odpowiednie natłuszczanie. Nie można zapominać także o tym, że produkt ten posiada niezwykle mocny chwyt. To zdecydowanie produkt, który wart jest każdej ceny.

6. Captain Fawcett Maharajah wosk do wąsów 15ml

Captain Fawcett Maharajah wosk do wąsów 15ml
Cena: od. 48 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Captain Fawcett Maharajah wosk do wąsów 15ml to nowość na rynku w kwestii wosków do brody, ale jednocześnie opcja, na który warto zwrócić szczególną uwagę. Jednym z najważniejszych aspektów w przypadku tego produktu jest fakt, że posiada niesamowicie mocny chwyt, co sprawia, że efekt, jaki się dostaje, pojawia się w niesamowicie krótkim czasie. To fenomenalny produkt również pod kątem zapachowym. Znakomite połączenie aromatów cytrusowych z nutką róży i czarnym pieprzem nadaje skórze niesamowitego zapachu, który sprawia, że jeszcze częściej chce się sięgać po ten kosmetyk. Warto także zwrócić uwagę na to, że kosmetyk marki Capt Fawcett nie zawiera w swoim składzie ani krzty parabenów. Również fakt, że mimo nowości, jest to produkt niezwykle tani, sprawia, że jest kosmetykiem, jaki na pewno warto wybrać. Samo aplikowanie należy do bardzo przyjemnych czynności, gdyż producenci zadbali o niezwykle wygodne pudełko, dzięki któremu nabieranie tego wosku nie sprawia żadnych problemów.

7. Proraso Wosk Do Wąsów Moustache Wax Wood & Spice 15 Ml

Proraso Wosk Do Wąsów Moustache Wax Wood & Spice 15 Ml
Cena: od. 29 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Kolejnym na woskowej liście jest produkt marki Proraso, który wiele osób uważa za niezwykle trwały. Proraso Wosk Do Wąsów Moustache Wax Wood & Spice 15 Ml charakteryzuje się tym, że posiada dosyć średni chwyt, ale pozwala to jednocześnie na dość szybkie rozgrzanie go i łatwiejsze rozprowadzanie. Najważniejszym jego elementem jest masło shea, które przede wszystkim ma za zadanie spełniać rolę odżywczą. W kwestii zapachu, w tym przypadku mamy do czynienia z zapachową grupą drzewno – korzenną, która ma świetny wpływ na nozdrza, gdyż to niezwykle przyjemny zapach. Duże grono zadowolonych klientów swoje pozytywne opinie argumentuje tym, że to jeden z najlepszych wosków służący do modelowania brody. A dodając do tego fakt, że jest przy tym jednocześnie bardzo tani, to z miejsca staje się produktem, jaki bezapelacyjnie warto kupić, by zapewnić swojej brodzie odpowiednią dozę komfortu, używając do tego kosmetyku o zdecydowanie najwyższej jakości.

8. Truefitt Hill Wosk Do Wąsów Gentelmans Moustache Wax 15Ml

Truefitt Hill Wosk Do Wąsów Gentelmans Moustache Wax 15Ml
Cena: od. 87 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Truefitt Hill Wosk Do Wąsów Gentelmans Moustache Wax 15Ml to kosmetyk niezwykle uznanej marki Truefitt Hill, która od wielu lat specjalizuje się w kwestii barberskiej. Produkt ten charakteryzuje się tym, że w swoim składzie posiada ogrom niezwykle funkcjonalnych składników, które nadadzą każdej brodzie masę pozytywnych wartości. W doskonały sposób ochraniają one przed nadmiernym wysuszeniem, a co ważniejsze praktycznie do minimum ograniczają podrażnienia i nadmierne swędzenie. Warto zauważyć, że wosk ten posiada także właściwości odżywcze i regeneracyjne. Warto zwrócić uwagę na jego mocny chwyt, a także na to, że nie zawiera w sobie ani krzty alkoholu i parabenów. Ten niesamowicie trwały kosmetyk posiada niezwykle przyjemny zapach, za który odpowiada miks olejków eterycznych, w którego skład wchodzą między innymi mandarynka i grejpfrut. To wszystko sprawia, że artykuł, jaki koniecznie trzeba mieć na uwadze przy końcowym zakupie.

Poradnik zakupowy Wosków do Brody

Ranking najlepszych wosków do brody ukazuje tych wszystkich producentów, którzy wypuścili na rynek produkty, jakie dla wielu brodatych mężczyzn powinny być must have. Ale trzeba jednocześnie zaznaczyć, że aby wybrać ten perfekcyjny i najtrwalszy kosmetyk, trzeba wcześniej zapoznać się z innymi niezwykle ważnymi aspektami, które go dotyczą. Warto również przy tym zwrócić uwagę na najlepszy sposób użycia takiego kosmetyku, co koniec końców może dla wielu mężczyzn okazać się niezwykle przydatne.

Wybór idealnego wosku do brody

Na dobry początek trzeba skupić się na wszystkich ważnych atrybutach, jaki powinien zawierać ten najlepszy kosmetyk służący każdej męskiej brodzie.

Odpowiednie składniki

Jak każdy kosmetyk również i wosk do brody powinien posiadać w swoim składzie elementy, które w idealny sposób, zadbają o brodę osobę aplikującej owy produkt.

Jedną z podstaw jest w tej kwestii obecność olejku do twarzy i włosów. Idealnie sprawdzają się naturalne olejki orzechowe i owocowe. Warto także zwrócić swoją uwagę na olejki z drzewa herbacianego, które nadają brodzie odpowiedni połysk, a co ważniejsze są dla niej niezwykle zdrowe.

Innym istotnym składnikiem jest jakiś z rodzai wosku pszczelego. Tutaj doskonale odnajdzie się taki, który będzie organiczny.

Również witamina E jest elementem, bez którego bardzo ciężko wyobrazić sobie ten perfekcyjny wosk do brody. To bardzo istotny składnik, gdyż dba on przede wszystkim o to, by poprawiać ogólny stan zdrowia.

Bardzo ciężko sobie także wyobrazić taki produkt bez obecności w nim masła shea i kakaowego. Dlaczego? Ponieważ dbają one o zarówno odpowiednie odżywienie, jak i również o perfekcyjne wygładzanie.

Wybierając kosmetyk tego typu, trzeba zwrócić również szczególną uwagę, by za żadne skarby nie posiadały one syntetycznych zapachowych substancji, które w bardzo dużym stopniu obniżają wartości pielęgnacyjne. Absolutnie nie powinny one również zawierać parabenów i innych szkodliwych substancji chemicznych, takich jak sztuczne barwniki.

Doskonały czas procesu utrwalenia

To bardzo ważny aspekt przy wyborze. Bardzo często facetom zależy na jak najszybszym efekcie końcowym, dlatego doskonały wosk utrwali się w bardzo krótkim czasie, dając przy tym wręcz perfekcyjny efekt wizualny.

Odpowiednia moc chwytu

Następnym z bardzo ważnych czynników, który powinien spełniać ten najlepszy dla mężczyzny wosk do brody, jest moc chwytu.

Wyróżnia się trzy opcje utrwalenia. Są to lekka, średnia, jak i również mocna siła utrwalenia. Czynniki, jakie trzeba brać pod uwagę, przy wyborze którejś z tych opcji, to przede wszystkim gęstość posiadanej brody, jak i tendencja włosów do nadmiernego zakręcania się, a także odstawania.

Silne woski mają to do siebie, że są niezwykle sztywne, a co za tym idzie rzecz jasna o wiele trudniej je wtedy nałożyć. Broda w końcowym efekcie będzie wtedy niesamowicie twarda.

Wosk średni i lekki doskonale sprawdzą się w przypadkach, gdy osoba posiadająca brodę wymaga od niego bardziej umiarkowanego stylu. Można mieć praktycznie stuprocentową pewność, że spełnią one swoją rolę wręcz perfekcyjnie.

Aplikowanie wosku na brodę

Znając wszystkie atrybuty, jakie powinien posiadać ten perfekcyjny wosk do brody, to warto z tego miejsca przyjrzeć się najlepszemu sposobowi na jego aplikowanie. Wielu mężczyzn robi to bardzo niedokładnie, dlatego bardzo często nie potrafią przez ten fakt uzyskać upragnionego efektu, dlatego koniecznie warto poświęcić swój czas na poznanie takiej opcji aplikowania.

  • Najważniejszym aspektem jest zadbanie o odpowiednie zmiękczenie posiadanego przez siebie wosku. Dlaczego to tak istotne? Ponieważ produkt odpowiednio zmiękczony, będzie rozprowadzał się na brodzie w o wiele łatwiejszy sposób. Najlepszą opcją na zmiękczenie jest przytrzymanie wosku nad niezwykle wrzącą wodą
  • W celu jeszcze większego zmiękczenia tego produkt warto również polać puszkę z tym kosmetykiem gorącą wodą. Innym sposobem może być w tym wypadku użycie suszarki, który zapewni równie skuteczny efekt, jak użycie wody. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, aby w przypadku użycia wody, w nawet najmniejszym stopniu nie przedostała się ona do środka tego kosmetyku, dlatego przy tym procesie trzeba zachować szczególną uwagę.
  • Kolejnym etapem jest już samo aplikowanie. Trzeba pamiętać, by robić to niezwykle delikatnie i powoli. Najlepiej użyć do tego jednego palca, którym należy nabrać jedynie niewielką część odpowiednio wcześniej zmiękczonego produktu. Następnie należy rozetrzeć go między palcem a kciukiem, co sprawi, że będzie on jeszcze bardziej miękki. Po tym pozostaje już samo aplikowanie tego kosmetyku na brodę, pamiętając jednocześnie o tym, by nie robić tego zbyt nerwowo, gdyż to może zdecydowanie bardziej zaszkodzić, niż pomóc.
  • Jeżeli jednak osoba aplikująca taki wosk chce zyskać jeszcze bardziej perfekcyjny efekt, to koniecznie powinna zaopatrzyć się w odpowiednią szczotkę do brody. To właśnie nią na sam koniec należy taką brodę rozczesać i odpowiednio ułożyć. Trzeba jednak pamiętać, by wybrać taką, która nada się do tego doskonale, gdyż ta nieodpowiednia może sprawić, że cały proces woskowania trzeba będzie zaczynać od nowa.

To wszystko dobitnie pokazuje, jak wiele czynników odpowiada za to, by wybrać ten idealnie nadający się wosk do brody. Również sam sposób aplikowania jak można wyżej zauważyć, jest niezwykle ważny. Dlatego zapoznając się z tymi wszystkimi aspektami, o wiele łatwiej będzie trafić na taki produkt, który zapewni brodzie mężczyzny wszystko to, co najlepsze.

Ocena rankingu

Dodaj komentarz