Strona główna » Mężczyźni » Wąsy i broda » 5 Najlepszych Wosków do Brody – Ranking 2022 / 2023

5 Najlepszych Wosków do Brody – Ranking 2022 / 2023

Wosk do brody to dla każdego pasjonata takiego zarostu na swojej twarzy produkt obowiązkowy. Zapewnia on jej odpowiednią trwałość oraz piękny wygląd niezależnie od pory dnia czy nocy. Poniższy ranking ukazuje wszystkich producentów, którzy wypuścili na rynek produkty najlepsze w swoim fachu, zapewniające każdemu, kto się tylko na nie zdecyduje wszystko to, co najlepsze. To kosmetyki, obok których nie może przejść obojętnie żaden mężczyzna posiadający mniejszą lub większą brodę i chce produktu najwyższej klasy.

Ranking Wosków do Brody 2022 / 2023 roku

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Mr Bear Family Woodland wosk do brody 30ml 28 zł Sprawdź teraz
2 Mr. Bear Family Wosk Do Wąsów I Brody 30G 27 zł Sprawdź teraz
3 Renee Blanche H-Zone Wosk do brody i wąsów 50ml 23 zł Sprawdź teraz
4 Bluebeards Revenge Wosk Do Wąsów 20Ml 23 zł Sprawdź teraz
5 THE BRIGHTON BEARD Jevington Jigg’s Extra Firm Wosk do Brody i Wąsów Mandarynka Cedr Jałowiec 30g 48 zł Sprawdź teraz
6 Captain Fawcett Maharajah wosk do wąsów 15ml 48 zł Sprawdź teraz
7 Proraso Wosk Do Wąsów Moustache Wax Wood & Spice 15 Ml 29 zł Sprawdź teraz
8 Truefitt Hill Wosk Do Wąsów Gentelmans Moustache Wax 15Ml 87 zł Sprawdź teraz

Recenzje Najlepszych Wosków do Brody

1. Mr Bear Family Woodland wosk do brody 30ml

Mr Bear Family Woodland wosk do brody 30ml
Cena: od. 28 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Mr Bear Family Woodland wosk do brody 30ml to pierwszy polecany kosmetyk na liście rankingowej na najlepsze woski do brody i jednocześnie jeden z najtrwalszych produktów tego typu artykułów. Charakteryzuje się on w tym, że posiada w swoim składzie sto procent naturalnych składników, co tylko pokazuje, czemu jest produktem, jaki bezsprzecznie warto wybrać. Wyróżnia go również fakt, że w przeciwieństwie do wielu innych kosmetyków tego typu, posiada on niezwykle lekką i przyjemną konsystencję. Pozwala to na o wiele prostsze wybieranie go ze słoiczka, ale co najważniejsze o wiele szybciej się dzięki temu rozgrzewa, a co za tym idzie, oczekiwanie na aplikowanie go jest o wiele mniejsze. Posiada on również niezwykle przyjemny dla nozdrzy zapach drzewny. Jak można zauważyć, nie bez powodu znalazł on swoje miejsce w tym zestawieniu kosmetyków, gdyż zbiera on same pozytywne opinie i dla wielu osób jest produktem, bez którego nie mogą się obejść, odkąd po raz pierwszy go zastosowali.

2. Mr. Bear Family Wosk Do Wąsów I Brody 30G

Mr. Bear Family Wosk Do Wąsów I Brody 30G
Cena: od. 27 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Mr. Bear Family Wosk Do Wąsów I Brody 30G to kolejny produkt zdobywający coraz większą popularność, czyniąc go jednocześnie takim, jaki bezsprzecznie warto kupić. Posiada w sobie masę niezwykle wartościowych składników, które w stu procentach w perfekcyjny sposób zapewniają każdej brodzie wszystko to, co jest dla niej najlepsze. Doskonale dbają o to wosk pszczeli oraz witaminę E. Ale to masło shea odgrywa w tym wszystkim rolę szczególną. To kolejny z tych produktów, które posiadają niezwykle lekką konsystencję, a co za tym jednocześnie idzie, o wiele szybciej się rozgrzewają. Na uwagę zasługuje również fakt, że posiada niezwykle przyjazny, ale jednocześnie bardzo przyciągający cytrusowy zapach, który sprawia, że chce się używać tego produktu jeszcze częściej. Te wszystkie składniki zapewniają każdej brodzie odpowiednie wygładzanie i modelowanie, co bez wątpienia jest głównym celem każdego jej właściciela, gdy decyduje się na zakup tego typu kosmetyku.

3. Renee Blanche H-Zone Wosk do brody i wąsów 50ml

Renee Blanche H-Zone Wosk do brody i wąsów 50ml
Cena: od. 23 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Renee Blanche H-Zone Wosk do brody i wąsów 50ml to obecnie absolutne top w kwestii najlepszych wosków do brodu. Bezapelacyjnie jest kosmetykiem, jaki warto wybrać i obok jakiego po prostu nie można przejść obojętnie. Charakteryzuję się tym, że w perfekcyjny sposób wykorzystuje właściwości olejków eterycznych, co w połączeniu z zawartymi w nim niezwykle odżywczymi składnikami dają każdemu włóknu brody i całej skórze twarzy wszystko to, co dla nich jest najlepsze. Posiadane właściwości sensoryczne przenikają wręcz brodę nutami mięty, drewna, goździków, czy też paczuli. Na uwagę zasługuje również formuła, która wzbogacona jest o bardzo dużą liczbę składników aktywnych. To kosmetyk, który zapewnia uczucie świeżości na bardzo długi okres czasu. To wszystko dobitnie pokazuje, że wszystkie pozytywne opinie na jego temat, ani trochę nie były przesadzone i bez wątpienia jest to produkt, jaki bezsprzecznie można polecić każdemu właścicielowi brody.

4. Bluebeards Revenge Wosk Do Wąsów 20Ml

Bluebeards Revenge Wosk Do Wąsów 20Ml
Cena: od. 23 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Bluebeards Revenge Wosk Do Wąsów 20Ml jest dobrym kosmetykiem, który przebojem wdarł się do rankingu najlepszych produktów tego typu dla każdego mężczyzny. Z każdym dniem rośnie grono mężczyzn zadowolonych ze stosowanie owego produktu i bez cienia wątpliwości polecają go kolejnym. To produkt, który posiada wosk pszczeli, który odpowiada praktycznie z całości za jego perfekcyjne działanie niezależnie od pory dnia, czy nocy. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że posiada niezwykle przyciągający, prawdziwy męski zapach, który może wręcz powalić na kolana. Odpowiednio rozgrzany i zaaplikowany brodzie nadaje jej niesamowitego efektu, a co ważniejsze przy tym niezwykle trwałego na bardzo długi okres czasu. To jeden z najtrwalszych produktów, a jednocześnie przy tym niezwykle tani, co także ma swoje duże znaczenie, gdyż to także przyciąga klientów poszukujących idealnego kosmetyku do brody dla siebie, a mając artykuł tej marki, mogą śmiało powiedzieć, że nie mogli trafić lepiej.

5. THE BRIGHTON BEARD Jevington Jigg’s Extra Firm Wosk do Brody i Wąsów Mandarynka Cedr Jałowiec 30g

THE BRIGHTON BEARD Jevington Jigg's Extra Firm Wosk do Brody i Wąsów Mandarynka Cedr Jałowiec 30g
Cena: od. 48 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

THE BRIGHTON BEARD Jevington Jigg’s Extra Firm Wosk do Brody i Wąsów Mandarynka Cedr Jałowiec 30g to bardzo dobry wosk, jaki bezsprzecznie warto kupić, gdyż jego funkcjonalność jest po prostu niesamowita. Kosmetyk ten posiada niezwykle przyjemny zapach drzewno- ziołowy z delikatną dozą pomarańczowego olejku eterycznego. Głównym składnikiem jest w tym wypadku wosk pszczeli, ale również inne elementy są tu również bardzo istotne. Niewątpliwie takim ważnym elementem jest olej jojoba, który dba w tym przypadku o odpowiednie nawilżenia, jak i również o ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Pomaga on również w odpowiednim regulowaniu pracy sebum, a także w walce z łupieżem. Warto także zwrócić uwagę na masło shea, którego główną rolą jest odpowiednie natłuszczanie. Nie można zapominać także o tym, że produkt ten posiada niezwykle mocny chwyt. To zdecydowanie produkt, który wart jest każdej ceny.

6. Captain Fawcett Maharajah wosk do wąsów 15ml

Captain Fawcett Maharajah wosk do wąsów 15ml
Cena: od. 48 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Captain Fawcett Maharajah wosk do wąsów 15ml to nowość na rynku w kwestii wosków do brody, ale jednocześnie opcja, na który warto zwrócić szczególną uwagę. Jednym z najważniejszych aspektów w przypadku tego produktu jest fakt, że posiada niesamowicie mocny chwyt, co sprawia, że efekt, jaki się dostaje, pojawia się w niesamowicie krótkim czasie. To fenomenalny produkt również pod kątem zapachowym. Znakomite połączenie aromatów cytrusowych z nutką róży i czarnym pieprzem nadaje skórze niesamowitego zapachu, który sprawia, że jeszcze częściej chce się sięgać po ten kosmetyk. Warto także zwrócić uwagę na to, że kosmetyk marki Capt Fawcett nie zawiera w swoim składzie ani krzty parabenów. Również fakt, że mimo nowości, jest to produkt niezwykle tani, sprawia, że jest kosmetykiem, jaki na pewno warto wybrać. Samo aplikowanie należy do bardzo przyjemnych czynności, gdyż producenci zadbali o niezwykle wygodne pudełko, dzięki któremu nabieranie tego wosku nie sprawia żadnych problemów.

7. Proraso Wosk Do Wąsów Moustache Wax Wood & Spice 15 Ml

Proraso Wosk Do Wąsów Moustache Wax Wood & Spice 15 Ml
Cena: od. 29 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Kolejnym na woskowej liście jest produkt marki Proraso, który wiele osób uważa za niezwykle trwały. Proraso Wosk Do Wąsów Moustache Wax Wood & Spice 15 Ml charakteryzuje się tym, że posiada dosyć średni chwyt, ale pozwala to jednocześnie na dość szybkie rozgrzanie go i łatwiejsze rozprowadzanie. Najważniejszym jego elementem jest masło shea, które przede wszystkim ma za zadanie spełniać rolę odżywczą. W kwestii zapachu, w tym przypadku mamy do czynienia z zapachową grupą drzewno – korzenną, która ma świetny wpływ na nozdrza, gdyż to niezwykle przyjemny zapach. Duże grono zadowolonych klientów swoje pozytywne opinie argumentuje tym, że to jeden z najlepszych wosków służący do modelowania brody. A dodając do tego fakt, że jest przy tym jednocześnie bardzo tani, to z miejsca staje się produktem, jaki bezapelacyjnie warto kupić, by zapewnić swojej brodzie odpowiednią dozę komfortu, używając do tego kosmetyku o zdecydowanie najwyższej jakości.

8. Truefitt Hill Wosk Do Wąsów Gentelmans Moustache Wax 15Ml

Truefitt Hill Wosk Do Wąsów Gentelmans Moustache Wax 15Ml
Cena: od. 87 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Truefitt Hill Wosk Do Wąsów Gentelmans Moustache Wax 15Ml to kosmetyk niezwykle uznanej marki Truefitt Hill, która od wielu lat specjalizuje się w kwestii barberskiej. Produkt ten charakteryzuje się tym, że w swoim składzie posiada ogrom niezwykle funkcjonalnych składników, które nadadzą każdej brodzie masę pozytywnych wartości. W doskonały sposób ochraniają one przed nadmiernym wysuszeniem, a co ważniejsze praktycznie do minimum ograniczają podrażnienia i nadmierne swędzenie. Warto zauważyć, że wosk ten posiada także właściwości odżywcze i regeneracyjne. Warto zwrócić uwagę na jego mocny chwyt, a także na to, że nie zawiera w sobie ani krzty alkoholu i parabenów. Ten niesamowicie trwały kosmetyk posiada niezwykle przyjemny zapach, za który odpowiada miks olejków eterycznych, w którego skład wchodzą między innymi mandarynka i grejpfrut. To wszystko sprawia, że artykuł, jaki koniecznie trzeba mieć na uwadze przy końcowym zakupie.

Poradnik zakupowy Wosków do Brody

Na co zwrócić uwagę kupując wosk do brody

Trzymać

Głównym celem wosku do brody jest utrzymanie zarostu na miejscu i ujarzmienie go. Dlatego często nazywa się je woskami do stylizacji brody.

Z tego powodu konieczne jest, abyś szukał produktów, które zapewnią Ci odpowiedni poziom utrwalenia.

Ale jak poznać poziom trzymania?

To proste, szukasz wosków na początku listy składników, ponieważ lista zawsze jest ułożona w porządku malejącym według objętości.

 • Załóżmy więc na przykład, że znajdujesz produkt, który zaczyna się od wosku pszczelego, wosku Carnauba, masła shea… Od razu wiesz, że masz do czynienia z woskiem do brody, który może zapewnić dużą trwałość.
 • Ale jeśli zobaczysz produkt, który zawiera listę 8 nośników i kilka olejków eterycznych, zanim w końcu zobaczysz wosk pszczeli i inne woski, możesz być pewien, że produkt nie spełnia swoich obietnic.

Zwróć uwagę! To wszystko, czego potrzebujesz, aby znaleźć odpowiedni produkt, który odpowiada Twoim potrzebom.

Składniki

Rozumiemy, każdy brodaty mężczyzna chce rozpieszczać swój zarost przy pomocy odpowiednich naturalnych składników.

Z tego powodu ważne jest, aby spojrzeć na listę składników i zapytać „hmm, czy ten produkt jest godny mojej brody?”

Dziewięć razy na dziesięć szybko znajdziesz rzeczy, które budzą pytania, takie jak woda, alkohol, silikon, syntetyczne estry woskowe.

Służą one tylko do napełniania pojemników najtańszym możliwym towarem, aby zwiększyć marże producentów.

Zapach

Woski do twarzy są najczęściej pachnące naturalnymi olejkami eterycznymi lub zapachami syntetycznymi.

Ilości potrzebne do nadania produktom aromatu są niewielkie, ale nadal ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników.

Przede wszystkim chcesz pachnący lub bezzapachowy wosk do brody? Może to być ważny czynnik decydujący, ponieważ nakładasz wosk bezpośrednio pod nos.

Po drugie, olejki eteryczne są używane w ilości zaledwie kilku kropli na puszkę, ale nadal są niesamowicie silne i lotne.

Używanie niewłaściwych rodzajów olejków eterycznych, takich jak olejek eukaliptusowy, olejek z drzewa herbacianego lub olejek lawendowy, może nawet spowodować pewne naturalne zahamowanie hormonów, które powodują wzrost zarostu.

Rozmiar

Wielkość pojemnika na wosk do brody to ważna informacja z trzech powodów…

 1. Aby dowiedzieć się, jaka jest rzeczywista wartość produktu.
 2. Aby zrozumieć, jak długo wosk będzie trwał w użyciu.
 3. Aby zorientować się, jak to jest przechowywać i nosić.

Najczęściej woski do brody są dostępne w puszkach o pojemności 60 ml, które są dokładnie tego samego rozmiaru, co zwykłe puszki z balsamem do brody.

Ale czasami są one również dostarczane w mniejszych puszkach o pojemności 30 ml, które są tego samego rozmiaru, co przeciętna puszka z woskiem do wąsów.

Chociaż puszka 1 uncji będzie łatwiejsza do noszenia przy sobie, również bardzo szybko się wyczerpie, gdy będzie często używana.

Cena

To niezaprzeczalny fakt, że tworzenie własnych produktów do brody zawsze będzie tańsze niż kupowanie gotowych rzeczy.

(zobacz nasz przewodnik po domowych olejkach do brody, jeśli mi nie wierzysz).

To samo dotyczy wosku do brody.

Dzięki szybkim obliczeniom wysokiej jakości wosk do brody dla majsterkowiczów kosztowałby około 3-5 USD za 1 uncję. W porównaniu do średniej 15 USD za 1 uncję gotowych wosków do brody.

Myślę, że 30-60 zł to rozsądny przedział cenowy dla większości produktów do woskowania brody, w końcu zyski muszą być skądś czerpane.

Ale jeśli zobaczysz kogoś, kto sprzedaje 1-2 uncje puszki wosku do brody za ponad 30 dolców, czas się obudzić i zdać sobie sprawę, że jesteś oszukiwany.

Nasz proces wyboru wosku do brody

Aby określić najlepszy wosk do brody w 2022 / 2023 roku, wybraliśmy kilka produktów i umieściliśmy je na uczciwych zasadach.

Następnie zaczęliśmy porównywać ich zalety i wady, ceny i rozmiary puszek, aby opracować system rankingowy, który można zobaczyć powyżej.

Uważamy, że jest to sprawiedliwe i dokładne oraz kładzie duży nacisk na stosowanie odpowiednich składników, które pomogą Tobie – klientowi – w znalezieniu odpowiedniego wosku do brody, odpowiadającego Twoim potrzebom.

Wosk do brody kontra balsam do brody

Zajmijmy się więc wielkim pytaniem; który jest lepszym woskiem do brody lub balsamem do brody i jak mają się one do siebie?

Wszystko zależy od Twoich celów.

Wosk do brody zawiera więcej wosku pszczelego, wosku Carnauba lub innych wosków, co oznacza, że ​​ma mniej właściwości nawilżających i odżywczych, ale jest bardziej utrwalony i lepiej ujarzmiający.

Dlatego jeśli Twoim celem jest stylizacja brody, zdobądź wosk do brody.

Z kolei balsam do brody zawiera większą ilość olejków nośnikowych w preparacie, co daje mu lepsze właściwości nawilżające.

Jednak ilość wosków w balsamie jest mniejsza, co oznacza, że ​​nie zapewnia dobrego utrwalenia i rzadko jest dobrym produktem do stylizacji zarostu.

Jeśli potrzebujesz nawilżyć i odżywić zarost oraz skórę pod spodem, zaopatrz się w balsam do brody.

Czy mogę używać wosku do brody do wąsów?

Tak, możesz i powinieneś używać wosku do brody zarówno na wąsach, jak i na całej brodzie.

Nie ma tak dużej różnicy między woskiem do wąsów a woskiem do brody, często woski do brody mają po prostu nieco słabsze trzymanie i większe rozmiary.

Wosk do brody ma również w swojej recepturze więcej odżywczych olejków nośnikowych, ale to oczywiście nie szkodzi wąsom, więc zdecydowanie używaj go również na wąsach.

Jak prawidłowo nakładać wosk do brody?

Nakładanie wosku do brody to prosty proces, oto jak to zrobić krok po kroku…

 1. Za pomocą paznokcia palca wskazującego nabierz kawałek wielkości ziarnka grochu.
 2. W przypadku mocnego wosku może być konieczne podgrzanie puszkę suszarką.
 3. Gdy nałożysz wosk na palce, podgrzej go między nimi.
 4. Po rozpuszczeniu nałóż go na cały obszar zarostu we wszystkich kierunkach.
 5. Zakończ, stylizując brodę grzebieniem do brody lub szczotką do brody.
 6. Poczekaj, aż wosk ostygnie i stwardnieje, broda pozostaje na swoim miejscu.
 7. I to wszystko, teraz wiesz, jak prawidłowo używać wosku do brody!

Widzieć? To wcale nie jest trudne. Jeśli wiesz, jak nakładać balsam do brody, wiesz już, jak używać wosku. To prawie to samo, to drugie jest po prostu trudniejsze i możesz potrzebować suszarki do nabierania.

Korzyści z używania wosku do brody

Już prawie skończyliśmy, ale nie zapomnijmy wymienić zalet wosku do brody…

 • Pomaga w stylizacji zarostu – dzięki utrwaleniu zapewnianemu przez wosk pszczeli.
 • Pomaga odżywić swędzącą brodę – dzięki naturalnym olejkom nośnikowym.
 • Chroni przed żywiołami – Dzięki cienkiej warstwie ochronnej.
 • Może być stosowany na włosy – naturalne, niskotłuszczowe woski do brody sprawdzają się w obu przypadkach.
 • Oswajanie zbłąkanych wąsów – Wszyscy mamy niewiele włosów.
 • Podwaja się jako wosk do wąsów – nie różnią się one aż tak bardzo.
 • Może pomóc w walce z łupieżem brody – Dzięki mieszance olejków nośnikowych.

Wniosek

To podsumowuje nasz przewodnik po najlepszych woskach do brody na rok 2022 / 2023.

Mam nadzieję, że pomogło to w znalezieniu odpowiedniego produktu dla Twojej brody.

Czy przegapiliśmy wosk, który Twoim zdaniem zasługuje na miejsce na liście? Dajcie znać w komentarzach, a ja się temu przyjrzę.

Ocena rankingu

Dodaj komentarz